• Biblioteka rok szkolny 2023/2024

7:40  –    8:00
          10:30  –  10:45

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia w całej Polsce organizowane są akcje czytelnicze promujące czytanie. Również w naszej bibliotece nie mogło zabraknąć zajęć bibliotecznych dla najmłodszych.

W ramach tej akcji uczniowie klasy pierwszej i drugiej odwiedzili bibliotekę i wzięli udział w spotkaniu czytelniczym, na którym wysłuchano i omówiono wybrane wiersze o zdrowym żywieniu.

Czytając dzieciom rozbudzamy ich wyobraźnię, wzbogacamy wiedzę a jednocześnie odwołujemy się do ich uczuć i wrażliwości. Książki rozwijają język i pamięć dzieci a także uczą ich dobrego zachowania.

Wspólne, głośne czytanie dzieci i dorosłych buduje silną i trwałą więź. Zachęcamy do codziennego, głośnego czytania dzieciom!

• Świąteczna atmosfera zagościła też w szkolnej bibliotece, a to za sprawą świątecznej wystawki książek tematycznie związanych z Bożym Narodzeniem. Zapraszamy do czytelni, gdzie prezentowane są ciekawe wydawnictwa znajdujące się w szkolnej bibliotece.

• Nuda? Chandra?
        Brak pomysłu na popołudnie czy długi zimowy wieczór?
        A może masz ochotę spędzić długą przerwę w zacisznym kąciku?
        Na wszystko lekarstwem jest dobra książka!
        Biblioteka szkolna zaprasza do czytelni, gdzie prezentowane są różnorodne interesujące wydawnictwa dla wszystkich  czytelników - zarówno starszych, jak i młodszych.

• Poczytajki ....Poczekajki....

Nuda? Chandra?
          Brak pomysłu na popołudnie czy długi zimowy wieczór?
          A może masz ochotę spędzić długą przerwę w zacisznym kąciku?
          Na wszystko lekarstwem jest dobra książka!

ZACZYTANE FERIE!
          Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do odwiedzin przed feriami. Każdy czytelnik na pewno znajdzie dla siebie książkę, która umili mu wolny czas. Zapraszamy wszystkich - młodszych i tych troszkę starszych - do spotkania z interesującą lekturą. Czekamy w godzinach otwarcia biblioteki.

• W MAGICZNEJ NARNII
        Biblioteka szkolna zaprasza do odwiedzenia czytelni, gdzie można obejrzeć wystawę prac  uczniów klasy IV, którzy wykonali lapbooki nawiązujące do lektury "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa". Przygotowane  z dbałością o każdy detal, pomysłowe i oryginalne  prace są dowodem, że magiczna historia o Białej Czarownicy, Aslanie i czworgu rodzeństwa, które przez drzwi satrej szafy trafiło do Narnii, nadal potrafi inspirować kolejne pokolenia młodych czytelników.

• NAUCZYCIELKA NIE TYLKO W SZKOLE
        Biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory o kilka egzemplarzy książki podarowanej przez ks. Romana Deszcza, poświęconych nauczycielce, a zarazem poetce - Zofii Cięciwie. Zofia Cięciwa była nauczycielką języka polskiego w kilku małopolskich szkołach min. w Biesiadkach, Jasieniu, Maszkienicach, Złotej. Oprócz pracy pedagogicznej całe życie zajmowała się twórczością poetycka, dokumentując ważne i zwyczajne wydarzenia, którym poświęcała swoje wiersze.  W prezentowanej pozycji można odnaleźć ciekawe wspomnienia autorki oraz wiele spośród jej utworów.