• Ogólne informacje

Biblioteka szkolna zajmuje dwa duże, przestronne i dobrze oświetlone pomieszczenia. Z nowymi regałami, ładnym wystrojem i mnóstwem roślin  doniczkowych prezentuje się bardzo estetycznie.  Znajduje się tutaj  Multimedialne Centrum Informacyjne z czterema stanowiskami komputerowymi ze stałym dostępem do Internetu. Wszystkie zbiory biblioteczne uporządkowane są   wg obowiązującego podziału w bibliotekach szkolnych. Aby korzystanie z nich było łatwiejsze, przeprowadzono reorganizację pomieszczeń czytelni i wypożyczalni. Posiadamy duży,  raczej stary, ale systematycznie odnawiany księgozbiór. Aby wzbogacić bibliotekę, zakupujemy brakujące lektury,  pozyskujemy wiele wartościowych pozycji od prywatnych  darczyńców, znaczące są  też nagrody uczniowskie zdobywane  w różnorodnych konkursach. Możemy także liczyć na życzliwość ze strony rady rodziców, która przekazuje pieniądze na książki. Oprócz lektur, beletrystyki, słowników, książek popularnonaukowych, albumów, encyklopedii i słowników znajduje się tutaj bogaty zasób  multimedialny. W związku z tym został utworzony nowy dział  biblioteczny – ZBIORY AUDIOWIZUALNE z  opracowanym Wykazem Środków Audiowizualnych. Ujęto tutaj wszystkie kasety wideo, płyty wizyjne, programy dydaktyczne i  eduROMY.   Co roku przygotowywana jest  uroczystość „Pasowania na Czytelnika”. We współpracy z nauczycielami w bibliotece odbywają się  liczne konkursy czytelnicze i literackie, kiermasze książek oraz wystawy.  Systematycznie przygotowywane są  gazetki ścienne poszerzające wiadomości i zainteresowania uczniów. Cały czas prowadzone są zabiegi renowacji zniszczonych egzemplarzy  i chroniące książki.