• Świetlica w roku szkolnym 2022/23

Zajęcia świetlicowe z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych do tworzenia różnych budowli i konstrukcji w grupach.

16.09 - Zapoznanie z zasadami budowania konstrukcji z klocków k'nex

19.09 - Budowanie motocykla i dinozaura z klocków

1. 29.09- Budowanie helikoptera z klocków K'nex

04.10 - Budowanie samochodu wyścigowego z klocków K'nex  Zdjęcia w zakładce szkoły- (album fotograficzny).

Zajęcia w świetlicy

Świetlica w Szkole Podstawowej w Żyrakowie tętni życiem. Uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie z zainteresowaniami, korzystają z licznych gier strategicznych, logicznych i zręcznościowych.

Dużą popularnością cieszą się klocki konstrukcyjne K'nex, które szkoła otrzymała w ramach programu Laboratoria Przyszłości .Uczniowie tworzą z nich skomplikowane konstrukcje według intrukcji lub własnych pomysłów. Dzieci chętnie biorą udział także w zajęciach artystycznych, plastycznych i technicznych, a prace uczniów dekorują świetlicę i są eksponowane na gazetkach ściennych.

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po zakończeniu zajęć lekcyjnych.

• 19 kwietnia 2023 roku odbyły  się ciekawe zajęcia świetlicowe -  chłopcy skonstruowali pojazd z wykorzystaniem klocków Kinex.