• Rok przedszkolny 2023/2024

"Szanowni Rodzice!

Pragniemy poinformować, że naszą szkołę odwiedzi Dentobus, w którym stomatolodzy dokonają bezpłatnego przeglądu stanu zębów dzieci.

Z usługi w mobilnym gabinecie dentystycznym będą mogły skorzystać tylko te dzieci, które zostaną zgłoszone przez rodziców. Osoby wyrażające chęć przeglądu zębów dzieciom, po feriach otrzymają od wychowawców do wypełnienia imienne deklaracje.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółową ofertą (informacja na stronie internetowej naszej szkoły www.zpzyrakow.edupagr.org) oraz przekazanie wychowawcom w pierwszym dniu nauki po feriach informacji zwrotnej o chęci wzięcia udziału w badaniu."

Zgoda rodzica do pobrania poniżej

''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Nasze Przedszkole bierze udział w programie edukacyjnym   pt.,,Mamo, tato,wolę wodę".

Program „Mamo, tato, wolę wodę” został stworzony specjalnie dla przedszkoli, by pomóc wychowawcom w kształtowaniu zdrowych nawyków: picia wody, recyklingu i dbania o przyrodę.

O programie

„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

W ramach programu tworzone są dla przedszkoli eksperckie materiały edukacyjno-poznawcze, w tym scenariusze zajęć, angażujące dzieci i wychowawców do wspólnej nauki poprzez zabawę.

Grupa III Jeżyki

Wolę wodę- degustacja wody, rozmowa + przygoda 4A

..................................................................................

Grupa III Jeżyki IX 2023r.

Tutaj poniżej zgoda na Dentobus

• Przygoda nr 5 Filtrowanie

• gr.3

• Gr.III Przygoda 6

• Gdzie schowała się woda ? Zajęcia w grupie IV

• Gr.I

• Doświadczenie z ochronnymi maseczkami – przygoda 1 B - zajęcia w grupie I.

• gr.!

• Gr.1 -"Moja kropelka wody" - przygoda 3.

• Zajęcia w grupie I - Moja rodzina - Przygoda 4

• Przygoda nr 6

• Moja kropelka wody cz. 2

• Scenariusz 4b

• Przygoda nr 12

• Przygoda nr 7

• Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

Drodzy Rodzice!

1 września 2023r. (piątek) rozpoczynamy nowy rok szkolny. Czekamy z niecierpliwością na naszych wychowanków kontynuujących edukację przedszkolną i na dzieci, które po raz pierwszy przekroczą próg naszej placówki.

Informacje organizacyjne:

• Dnia 30 sierpnia 2023r. (środa) o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy wszystkich Rodziców. Na spotkaniu będą podawane szczegółowe informacje dotyczące organizacji pracy przedszkola oraz rozdawane druki niezbędnych oświadczeń, upoważnień.

• Przedszkole czynne jest od godz. 6:45 do 15:45 (dzieci przychodzą w godzinach deklarowanych
          w kartach zgłoszenia).

• W roku szkolnym 2023/2024 pracują 4 grupy przedszkolne:

I –Biedronki (dzieci urodzone w 2019r. oraz w 2020r.),

II – Wiewiórki (dzieci ur. w 2018r i 2019.),

III- Jeżyki (dzieci ur. w 2017r. i 2018),

IV – Sówki (dzieci ur . w 2017)

LISTY DZIECI Z PODZIAŁEM NA GRUPY SĄ WYWIESZONE W PRZEDSZKOLU NA TABLICY WIADOMOŚCI PRZEDSZKOLNE.

• Dzieci nie należy zaopatrywać we własne przekąski i napoje – posiłki zapewnia przedszkole.

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA, którą należy przygotować na rozpoczęcie pobytu w przedszkolu od
          1 września:

• Obuwie zmienne – wygodne, łatwe do zakładania (niesznurowane - takie, by dziecko samo potrafiło je założyć, na podeszwie antypoślizgowej najlepiej białej). Obuwie należy podpisać w środku lub na podeszwie, ponieważ nie będzie zabierane do domu.

• Komplet ubrań na zmianę – koszulka, spodnie, bielizna, skarpetki, woreczki na pobrudzone ubranie- w podpisanym worku/plecaku zostawiamy w szatni na półce/wieszaku dziecka.

• Strój przedszkolny – wygodny, ułatwiający dziecku samoobsługę, dostosowany do warunków atmosferycznych.

• Dzieci z gr. I zostające na leżakowanie po godz. 12:45 – przynoszą podpisaną małą poduszkę („jaśka”), kocyk oraz małe prześcieradło łóżeczkowe z gumką, w podpisanym worku dostarczyć należy do sali w pierwszym dniu.

Wszelkie ważne informacje będą przekazywane na bieżąco w formie elektronicznej: e-mail, sms, na stronie internetowej szkoły (Aktualności | O szkole I Przedszkole ( http://www.zpzyrakow.edupage.org ) oraz grupach na facebook’u.

• Zajęcia w grupie I - Przygoda 9B

• Zajęcia w grupie I - Przygoda 5 - Mój Kubek