•  

           

           

          Ogłoszenie o dyżurze wakacyjnym

           

          Wszystkie grupy przedszkolne funkcjonują do piątku 30 czerwca 2023r.

          W dniach od 17 lipca do 31 sierpnia 2023r. przedszkole jest nieczynne.

           

          W związku z koniecznością zaplanowania pracy przedszkola z uwzględnieniem prawa do urlopu wypoczynkowego nauczycieli oraz pozostałych pracowników przedszkola, proponuje się funkcjonowanie jednej grupy mieszanej dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w okresie od 3 do 14 lipca 2023r. Propozycja dotyczy dzieci, których oboje rodzice pracują zawodowo.

           

          Zgłoszenia należy składać do 15 czerwca 2023r. u wychowawców grup lub w sekretariacie szkoły.

          W przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń pierwszeństwo będą miały dzieci młodsze (kolejność przyjęć wg daty urodzenia).

          Złożenie karty zgłoszenia uczestnictwa w tej grupie jest równoważne ze zobowiązaniem się do poniesienia opłaty za korzystanie z przedszkola.

          Opłaty należy dokonać na podstawie wydruków otrzymanych z przedszkola do 7 lipca 2023r.

          ZASADY ORGANIZACJI DYŻURU WAKACYJNEGO     W PRZEDSZKOLU W ŻYRAKOWIE W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

           

          1. W bieżącym roku szkolnym Przedszkole w Żyrakowie będzie pełnić dwutygodniowy dyżur wakacyjny w dniach od 3 do 14 lipca 2023r.
          2. Z dyżuru mogą skorzystać dzieci uczęszczające tylko do naszego przedszkola, wobec których Rodzice nie mogą zapewnić opieki.
          3. Na dyżur do Przedszkola w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci Rodziców aktualnie pracujących.
          4. „Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny” rodzice pobierają
            w sekretariacie zespołu szkół lub od nauczycieli przedszkola.
          5. Zgłoszenia należy składać do 15 czerwca 2023r. u wychowawców grup lub w sekretariacie szkoły.
          6. Lista dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny zostanie wywieszona 19 czerwca 2023r. o godz. 9.00 na tablicy informacyjnej w przedszkolu.
          7. Rodzice dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny są zobowiązani uiścić opłatę za żywienie i godziny ponad podstawę według stawki obowiązującej w przedszkolu w wysokości zgodnej
            z zadeklarowanym  przez rodziców czasem pobytu dziecka w przedszkolu podczas dyżuru.
          8. Opłatę za wyżywienie w czasie dyżuru należy wnieść w terminie do 7 lipca 2023r. na rachunek  Zespołu Szkół. W treści przelewu należy wpisać: „Opłata za żywienie na dyżurze wakacyjnym – imię i nazwisko dziecka”./

          „Godziny ponad podstawę na dyżurze wakacyjnym – imię i nazwisko dziecka”.

           

          Zgloszenie-dziecka-na-wakacyjny-dyzur.docx

          .........................................................

           

           

           

           

           

          Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Przedszkolu w Żyrakowie.

          Drodzy Rodzice!

          Wstępnie na dzień 30 sierpnia 2022r. (wtorek) na godzinę 17:00 zaplanowane jest spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy wszystkich Rodziców. Na spotkaniu będą podawane szczegółowe informacje dotyczące organizacji pracy przedszkola oraz rozdawane druki niezbędnych oświadczeń i upoważnień

          Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

          Drodzy Rodzice!

          1 września 2022r. (czwartek) rozpoczynamy nowy rok szkolny. Czekamy z niecierpliwością na naszych wychowanków kontynuujących edukację przedszkolną i na dzieci, które po raz pierwszy przekroczą próg naszej placówki.

          Informacje organizacyjne:

          Dnia 30 sierpnia 2022r. (wtorek) o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy wszystkich Rodziców. Na spotkaniu będą podawane szczegółowe informacje dotyczące organizacji pracy przedszkola oraz rozdawane druki niezbędnych oświadczeń, upoważnień.

          • Przedszkole czynne jest od godz. 6:45 do 15:45 (dzieci przychodzą w godzinach deklarowanych
          w kartach zgłoszenia).

          • W roku szkolnym 2022/2023 pracują 4 grupy przedszkolne:

          I –Biedronki (dzieci urodzone w 2019r. oraz w 2018r.),

          II – Wiewiórki (dzieci ur. w 2018r i 2017.),

          III- Jeżyki (dzieci ur. w 2017r.),

          IV – Sówki (dzieci ur . w 2016r. oraz 2017)

          LISTY DZIECI Z PODZIAŁEM NA GRUPY SĄ WYWIESZONE W PRZEDSZKOLU NA TABLICY WIADOMOŚCI PRZEDSZKOLNE.

          • Dzieci nie należy zaopatrywać we własne przekąski i napoje – posiłki zapewnia przedszkole.

          WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA, którą należy przygotować na rozpoczęcie

          pobytu w przedszkolu od
          1 września:

          • Obuwie zmienne – wygodne, łatwe do zakładania (niesznurowane - takie, by dziecko samo potrafiło je założyć, na podeszwie antypoślizgowej najlepiej białej). Obuwie należy podpisać w środku lub na podeszwie, ponieważ nie będzie zabierane do domu.

          • Komplet ubrań na zmianę – koszulka, spodnie, bielizna, skarpetki, woreczki na pobrudzone ubranie- w podpisanym worku/plecaku zostawiamy w szatni na półce/wieszaku dziecka.

          • Strój przedszkolny – wygodny, ułatwiający dziecku samoobsługę, dostosowany do warunków atmosferycznych.

          • Dzieci z gr. I zostające na leżakowanie po godz. 12:45 – przynoszą podpisaną małą poduszkę („jaśka”), kocyk oraz małe prześcieradło łóżeczkowe z gumką, w podpisanym worku dostarczyć należy do sali w pierwszym dniu.

          Wszelkie ważne informacje będą przekazywane na bieżąco w formie elektronicznej: e-mail, sms, na stronie internetowej szkoły (Aktualności | Szkoła Podstawowa w Żyrakowie (edupage.org)) oraz grupach na facebook’u.

          REKRUTACJA

          INFORMACJA  -  LISTY ZAKWALIFIKOWANYCH

           

           

          Informujemy, że w dniu 28.04.2023r.  na tablicy ogłoszeń
          w przedszkolu została wywieszona lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w roku szkolnym 2023/2024 do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej oraz do Przedszkola w Żyrakowie.

          Rodziców kandydatów zakwalifikowanych w postepowaniu rekrutacyjnym prosimy o złożenie (w formie pisemnego oświadczenia) potwierdzenia woli przyjęcia do klasy pierwszej i przedszkola w dniach od 01.05.23r. – 08.05.23r.

          Brak potwierdzenia we wskazanym terminie jest równoznaczny
          z rezygnacja z miejsca w przedszkolu lub w szkole.

          Wzór oświadczenia jest do pobrania na stronie internetowej Zespołu Szkół w Żyrakowie w zakładce Aktualności lub w sekretariacie szkoły oraz w przedszkolu przy wejściu.

           

           

           

           

        • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

        •  

           

           

          21 września  kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy i tańców przy ulubionych przebojach. Dzieci brały też udział w licznych konkursach. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim  Maluszkom i Starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

          Zdjęcia w albumie fotograficznym w zakładce ,,Uczniowie i Rodzice" na stronie szkoły.

        • Profilaktyka wszawicy

        • Wszawica - co powinniśmy o niej wiedzieć?

          https://www.gov.pl/web/psse-wrzesnia/profilaktyka-wszawicy

          Choroba, którą trzeba leczyć i której nie należy się wstydzić! Wszawica jest chorobą pasożytniczą, wywołaną przez wesz głowową. Przez wielu, choroba ta traktowana jest jeszcze stereotypowo, jako coś wstydliwego. Należy jednak pamiętać, że wszawica nie zawsze wynika z zaniedbań higieny czy długości włosów.

          Wesz ludzka, może się pojawić na każdej głowie i w każdym wieku. Problem wszawicy częściej dotyka dzieci, przebywających w dużych skupiskach: w szkołach, przedszkolach na koloniach. Dzieci nie zachowują dystansu, podczas zabawy stykają się głowami, śpią razem, pożyczają sobie szczotki czy gumki do włosów, zakładają nie swoje czapki.

          Wszawica – co to za choroba

          Wszawica (inaczej pedikuloza) jest chorobą pasożytniczą wywołaną przez wesz głowową (Pediculus humanus capitis). Wszawica występuje we wszystkich krajach świata. Jest to powszechny problem, który nie zawsze jest oznaką braku higieny. Do zarażenia może dojść w każdym wieku, chociaż najczęściej występuje ona u dzieci i młodzieży. Do zarażenia tymi pasożytami łatwiej dochodzi w dużych zbiorowiskach ludzkich (przedszkola, szkoły, internaty, akademiki, kolonie, obozy letnie, koszary, domy pomocy noclegownie). Wszawica nie jest chorobą skóry, lecz chorobą pasożytniczą.

          Co powoduje wszawicę?

          Najczęściej zarażają się dzieci w wieku 3-12 lat przez kontakty bezpośrednie w trakcie zabawy oraz nie w pełni wyrobione nawyki higieniczne, np.stosowanie wspólnych przedmiotów (szczotki, spinki, grzebienie, ubrania, nakrycia głowy, pluszowe zabawki, materace, pościel).

          Jak długo trwa wszawica?

           

          Jakie są objawy wszawicy i jak ją rozpoznać?

          Pierwszym sygnałem wskazującym na obecność wszawicy jest uporczywe swędzenie, najbardziej intensywny w miejscu występowania pasożytów tj. okolicy skroniowej, ciemieniowej i potylicznej głowy. Może temu towarzyszyć zaczerwienienie głowy, szczególnie na linii włosów lub za uszami. Mogą występować przeczosy tj. drobne ranki i zadrapania spowodowane uporczywym świądem i drapaniem. Konsekwencją tego jest uszkodzenie skóry głowy, które może prowadzi do stanów zapalny i otwiera drogę do zakażeń bakteryjnych i/lub grzybiczych. W skrajnych przypadkach na głowie osoby zarażonej wszawicą pojawia się tzw. „kołtun” tj. włosy zlepione ropno-surowiczą wydzieliną.

          Jak leczyć wszawicę?

          W przypadku zdiagnozowania wszawicy należy bezwzględnie leczyć nie tylko samego pacjenta, ale także obserwować i ewentualnie leczyć wszystkie osoby kontaktujące się blisko z pacjentem (rodzina). Do zwalczenia wszawicy konieczne jest zastosowanie odpowiedniego preparatu, który skutecznie likwiduje pasożyty. Obecnie stosowane są preparaty w postaci lotionu, żelu, szamponu i/lub kremu, można je dostać w aptekach. W trakcie leczenia należy bezwzględnie przestrzegać zasad i zaleceń co do sposobu użycia, tj. właściwej aplikacji, czasu działania oraz powtarzania kuracji. Po użyciu preparatu należy wyczesać włosy gęstym grzebieniem (zabieg ten usuwa martwe wszy oraz odklejone gnidy). Potem grzebień należy starannie oczyścić (można wykonać to przez zamrażanie lub zanurzenie we wrzącej wodzie).

          Zastosowanie preparatu należy powtórzyć po 7-10 dniach. Specjalnym czynnościom poddane powinny być również rzeczy osobiste osoby zarażonej i osób z najbliższego otoczenia. Wszelkie ozdoby do włosów, grzebienie, szczotki należy wygotować lub zniszczyć. Ubrania, pościel należy wyprać w temperaturze co najmniej 60°C (temp. 53.5°C zabija wszy i ich jaja) lub chemicznie i wyprasować żelazkiem z funkcją pary szczególnie przy szwach. Rzeczy, których nie można wyprać trzeba spryskać preparatem owadobójczym, a następnie szczelnie zamknąć na 10 dni w foliowym worku, następnie wyczyścić na sucho lub mokro. W pomieszczeniach należy odkurzyć podłogę i meble. Pluszowe zabawki wyprać lub przetrzymać w zamrażalniku ok. 24-48 godzin.

          Kiedy wszawica jest wyleczona?

          Czas leczenia zależy od czasu trwania kuracji. Zasady i zalecenia co do sposobu użycia, tj. właściwej aplikacji, czasu działania oraz powtarzania kuracji znajdują się na opakowaniu i/lub ulotce dołączonej do opakowania odpowiedniego preparatu.

          Profilaktyka wszawicy?

          Dobre nawyki higieniczne i wiedza na temat wszawicy pozwolą na wczesne wykrycie obecności pasożytów i ich szybką eliminację. Najprostszym sposobem zapobiegania wszawicy jest w pierwszej kolejności edukacja, która powinna doprowadzić do powstania właściwych nawyków higienicznych od najmłodszych lat, związanych z korzystaniem z rzeczy osobistych (grzebienie, szczotki do włosów, ozdoby do włosów, itp.), zwłaszcza na kryć głowy.

          Kolejnym krokiem jest systematyczna kontrola i sprawdzanie skóry głowy, a także właściwa jej pielęgnacja poprzez mycie włosów w miarę indywidualnych potrzeb (ale nie rzadziej niż raz w tygodniu), stosowanie odżywek ułatwiających rozczesywanie, codzienne czesanie i szczotkowanie włosów, związywanie dług ich włosów lub krótkie włosy ułatwiające pielęgnację

          Jak zapobiegać wszawicy?

          Zastosowanie kilku prostych zasad może uchronić nas i nasze dzieci przed wszawicą:

          • dokonuj systematycznych przeglądów włosów dziecka (zwłaszcza okolic karku, skroni, za uszami),
          • staraj się pamiętać o codziennym wyczesywaniu włosów,
          • podczas zabawy z innymi dziećmi, treningów, zajęć grupowych, upinaj lub związuj włosy dziecka,
          • przypominaj dzieciom o przestrzeganiu zasad higieny osobistej,
          • uczulaj dzieci, aby nie wymieniały się z rówieśnikami rzeczami osobistymi (np. szczotką, grzebieniem, czapką).

          Czego nie należy robić?

          • Nie wolno!!!

          Stosować u ludzi preparatów przeciw wszawicy przeznaczonych dla zwierząt. Mogą one działać toksycznie i/lub drażniąco na skórę głowy i przynosić skutki odwrotne do zamierzonego, a tym samym przedłużać i utrudniać leczenie.

          • Bezwzględnie nie wolno!!!

          Piętnować osoby dotkniętej wszawicą i jej rodziny. Wszawica może wystąpić w każdym środowisku niezależnie od statusu ekonomicznego i poziomu higieny. Powszechnie występująca stygmatyzacja pacjentów ze zdiagnozowaną wszawicą jest główną przyczyną braku wymiany informacji i tym samym utrudnia w znacznym stopniu podjęcie czynności mających na celu leczenie i zapobieganie tym pasożytom.

          Dlaczego wszawica powraca?

          Dbałość o higienę osobistą i status społeczny nie mają wpływu na częstość występowania wszawicy. Może się nią zarazić każda osoba przez kontakt z chorym lub jego rzeczami osobistymi. Zarażenie następuje w wyniku bliskiego kontaktu z chorym lub jego rzeczami osobistymi, ponadto zarażeniu się wszawicą sprzyjają duże skupiska ludzi.


        • Dzień Chłopaka

        •  

          Odjazdowy Dzień Chłopaka Opis: 🚘

          W piątek w naszym przedszkolu radośnie świętowaliśmy Dzień Chłopa. Z tej okazji chłopcy zamienili się w kierowców i sprytnie pokonali przygotowany tor przeszkód. Dziewczynki nagrodziły trudy kolegów i złożyły życzenia. Dziękujemy Pani Dyrektor oraz Rodzicom za upominki.

          Zdjęcia w albumie fotograficznym w zakładce ,,Uczniowie i Rodzice" na stronie szkoły.

        • Jak Rumcajs Cypiska uratował w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji Dzieci i Młodzieży im. Adama Mickiewicza.

        • We wtorek przedszkolaki-Jeżyki oraz Sówki wybrali się do DK Mors na spektakl  pt. Jak Rumcajs Cypiska uratował w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji Dzieci i Młodzieży im. Adama Mickiewicza. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie.

             

          Zdjęcia w albumie fotograficznym w zakładce ,,Uczniowie i Rodzice" na stronie szkoły.

        • Malarstwo - zajęcia dodatkowe

        •  

          Jaki zatem wpływ i znaczenie mają szeroko rozumiane

          zajęcia artystyczne na prawidłowy rozwój dziecka?

          Zajęcia artystyczne, jak sama nazwa wskazuje, związane są z dziedziną sztuki, jednakże pod powyższym pojęciem kryje się wiele różnych dyscyplin, takich jak: muzyka, plastyka, teatr, kultura. Wszystkie te przedmioty od pokoleń są uwzględniane w edukacji każdego dziecka. Dzieje się tak nie bez powodu. Każda z tych dziedzin ma różnorakie zastosowanie – począwszy od szkolnictwa, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, hobby, aż po bardzo istotne działania terapeutyczne odgrywające olbrzymią rolę wspomagającą prawidłowy rozwój dziecka, w związku z czym powinny być one uwzględniane w programach nauczania w szkołach oraz podczas przeprowadzania zajęć terapeutycznych.

          Plastyka i technika rozwijają u dzieci zmysł estetyki i wyobraźni przestrzennej, sprawność manualną, kreatywność, a także przekazują podstawową wiedzę z zakresu historii sztuki. Teatr oraz wiedza o kulturze przygotowują dzieci do szeroko rozumianego życia kulturalnego.

          Pozytywny wpływ zajęć artystycznych na rozwój psychiczny, fizyczny, motoryczny i społeczny potwierdza ich zastosowanie w formie terapii skierowanej do osób zarówno zdrowych, jak i chorych. Tego rodzaju zajęcia są niezwykle korzystne w pracy z osobami posiadającymi różnego rodzaju zaburzenia i choroby.

          W szkołach w USA, gdzie program nauczania wzbogacono znacznie w  zajęcia artystyczne, a więc plastykę, grę na instrumencie, śpiew, dramę, uczniowie zaczęli osiągać lepsze wyniki w innych przedmiotach, a skala problemów wychowawczych o wiele się zmniejszyła i  były one skuteczniej rozwiązywane.

          Dzięki  plastyce każdy może wyrazić swoje uczucia, co poprawia komunikację interpersonalną, umiejętność pracy w grupach oraz stan fizyczny, psychiczny i społeczny. Należy podkreślić, iż sztuka nie tylko ma lecznicze działanie dla osób z zaburzeniami, ale również poprawia samopoczucie każdego z nas. Jest ona formą relaksu i odskoczni od codziennego szybkiego tempa życia.

        • DZIEŃ DRZEWA

        •                                      

           

           

                   DZIEŃ DRZEWA

          W minionym tygodniu przedszkolaki obchodziły Opis: 🌳 DZIEŃ DRZEWA Opis: 🌳 

          Wykorzystaliśmy piękną pogodę i wybraliśmy się na zajęcia dydaktyczne w terenie:

          Opis: 🟩dowiedzieliśmy się jak rośnie drzewo

          Opis: 🟫poznaliśmy korzyści jakie płyną z drzew w otoczeniu człowieka

          Opis: 🟩prowadziliśmy obserwacje przy użyciu lupy

          Opis: 🟫zebraliśmy dary z drzew do naszego kącika przyrodniczego

          Opis: 🟩określaliśmy jak zmieniają się drzewa w danej porze roku

          Opis: 🟫utrwalaliśmy nazwy wybranych drzew

        • Światowy Dzień Mycia Rąk

        •  

          Światowy Dzień Mycia Rąk

           

          W tym dniu dzieci, rozmawiały na temat zarazków i bakterii, dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Omówiony został także schemat mycia rąk, który później wszystkie przedszkolaki zastosowały w praktyce. Każde z dzieci samodzielnie i zgodnie z instrukcją umyło swoje ręce.

        • Dzień Postaci z Bajek

        • W poniedziałek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.

           

          Z tej okazji dzieci przebrały się za wybranych bohaterów ulubionych bajek i baśni. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach integracyjnych oraz zabawach rozwijających spostrzegawczość. Ten dzień przyniósł naszym wychowankom dużo radości.

           

        • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

        •  

          18 listopada 2022 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

          Gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolakom!

           

        • Polska, Polska...

        • POLSKA-BIAŁO- CZERWONI - dzień kibica w naszym przedszkolu

           

          W  związku z rozpoczynającymi się Mistrzostwami Świata w piłce nożnej i w oczekiwaniu na pierwszy mecz grupowy reprezentacji  Polski,  nasi mali kibice postanowili zagrzać do boju polskich piłkarzy. Biało-czerwone stroje, szaliki, czapki i inne rekwizyty sprawiły, że poczuliśmy się jak w strefie kibica. Dzieci z wypiekami na twarzy prezentowały okrzyki mające zdopingować naszą reprezentację. Nasze serca przepełniała duma z tego, że jesteśmy Polakami i mamy tak wspaniałą drużynę oraz kibiców.

        • Andrzejki!

        • Andrzejki w Przedszkolu

          Tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbył  się magiczny Bal Andrzejkowy.   Tego dnia dzieci przybyły do przedszkola w radosnych nastrojach. Radosna muzyka  i zachęciły przedszkolaków do tańców i zabawy. Nie zabrakło także wróżb Andrzejkowych dzięki którym dzieci poznały swoją przyszłość.

        • Wizyta Świętego Mikołaja

        • Wizyta Świętego Mikołaja

          Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Atmosfera spotkania była magiczna, każdy w tym dniu został obdarowany prezentem.

          „Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym podopiecznym. Do zobaczenia za rok!”.

        • Szlachetna paczka

        • SZLACHETNA PACZKA

          Szlachetna paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia nasze przedszkole przystąpiło do akcji, aby obdarować wybraną rodzinę paczką.

           Kolejny raz pokazaliśmy, że RAZEM możemy WIĘCEJ. Dziękujemy za okazane serce Opis: ❤️

        • Wigilia

        • Wigilia przedszkolna Opis: 🌟

          Dziś przeżywaliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku. Wszystkie dzieci zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze Opis: 🥰

        • Karnawał

        • BAL KARNAWAŁOWY

           

          Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą!

           7 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy z prawdziwego zdarzenia!                         

          Wszyscy czekaliśmy na niego przez wiele tygodni.

           

          Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, strażaków, policjantów i policjantki, piratów, Spider-Mana...      nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci!

           

           

           

        • TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU

        • TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU

           

          W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 16 lutego. Od samego rana w przedszkolu zapach pączków unosił się w powietrzu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o zwyczajach, jakimi od lat żegnamy karnawał. Oglądały zdjęcia faworków, pączków oraz innych smakołyków, związanych z tym wydarzeniem. Oczywiście nie odbyło się bez ich degustacji w naszym przedszkolu. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych tradycji i zwyczajów.


      •  

        Dzień szalonej fryzury

        Aby uczcić nadejście wiosny we wtorek odbył się w przedszkolu Dzień Szalonej Fryzury. Dzieci miały na głowach szalone upięcia i nakrycia głowy. Było wesoło i kolorowo.

         

      • FUN&SPORT

        W czwartek nasze przedszkole odwiedził FANUŚ, który przybył prosto z FUN&SPORT w Dębicy. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i wspólną zabawę

        • SPOTKANIE Z ALPAKAMI

        •  

          W naszym przedszkolnym, w każdej grupie wiekowej odbyły się  zajęcia edukacyjne z przyjaznymi alpakami.

          Te niewielkie zwierzęta podobne do lamy są doskonałymi zwierzęcymi terapeutami o dużej wrażliwości i empatii. Są delikatne i płochliwe, ale pozytywnie nastawione do dzieci.

          Przedszkolaki  miały okazję poznać różnice między alpakami a lamami, a także dowiedzieć się skąd pochodzą, w jakim celu są hodowane i jak należy o nie dbać. Nauczyć się  szacunku i empatii dla żywych stworzeń.

          Podczas zajęć z alpakoterapii dzieci mogły pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta. Z radością karmiły alpaki marchewkami, przytulały je a także pozowały do zdjęć.

        • Dzień dziecka w przedszkolu

        •  

          Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, Pani Dyrektor przyniosła słodkie upominki,  zamek dmuchany, kolorowe balony, odbyło się spotkanie ze Strażakami z Żyrakowa i wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach. 

           

      • Dzień Rodziny 

        W piątek 2 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Rodziny.

        Podczas przygotowanych występów przedszkolaki prezentowały swe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc zachwyt w oczach najbliższych.

        „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

        • Zakończenie przedszkola 2022/23

        • 30 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie sześciolatków połączone z zakończeniem roku przedszkolnego.

          Dzieci zaprezentowały okolicznościowy program artystyczny składający się z wierszy, piosenek oraz tańców. Po części artystycznej pani Dyrektor pożegnała wychowanków opuszczających nasze przedszkole i złożyła im życzenia sukcesów w szkole oraz wręczyła absolwentom „Dyplomy ukończenia przedszkola''

          Przyszłym uczniom życzymy miłych wspomnień z przedszkola.