• Już wakacje!

Składamy podziękowania Uczniom, którzy w tym roku

szczególnie zaangażowali się w działalność  SU  na rzecz

społeczności naszej szkoły.

Życzymy udanych wakacji,

słonecznych dni,

niezapomnianych wrażeń i przygód.

Wracajcie wypoczęci i opaleni.😀

..................................................................

29 akcja „Sprzątanie świata” za nami!

W czwartek 15 września 2022 roku odbył się finał akcji Sprzątanie świata w gminie Żyraków. Nasi uczniowie  wraz z wychowawcami już od poniedziałku ochoczo włączyli się do tego przedsięwzięcia. Dzięki wspólnej pracy udało się dokładnie posprzątać teren wokół szkoły. Cieszymy się, że nasi uczniowie nie boją się podjąć trudu zbierania śmieci zostawionych przez innych ludzi. To ważna, dla nas wszystkich,  lekcja szanowania przyrody i odpowiedzialności.  Razem możemy zdziałać więcej!

• Wybory SU

We wtorek 20.09.2022 w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023. Zgłosiło się 4 kandydatów: Liliana Drobot, Maja Kalita, Oliwia Dziurgot oraz Maksymilian Pleban.

Najwięcej głosów otrzymał Maksymilian Pleban z klasy 8. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy. Dziękujemy uczniom za liczny udział w wyborach- frekwencja wyniosła 90%. Wszystkie oddane głosy były ważne.

Podziękowania należą się również komisji wyborczej w składzie: Antoni Parys, Oliwia Bogdan oraz Patrycja Słonina.

Zapraszamy wszystkich uczniów chętnych do współpracy o zgłoszenie się do opiekunów SU.

• 28 września obchodzimy Dzień Jabłka

28 września obchodzimy Dzień Jabłka. Jabłko to źródło witamin, mikroelementów i błonnika. Dzięki regularnemu spożywaniu  tych owoców wspieramy trawienie, walczymy  z cholesterolem , dbamy o urodę i odżywiamy mózg. Jabłko jest również symbol zdrowia, witalności i miłości. Angielskie przysłowie mówi, że jedno jabłko trzyma lekarza z daleka. Warto zmienić swoje nawyki żywieniowe i  wzbogacić dietę o ten wspaniały owoc. Jedzmy jabłka na zdrowie!

• Dzień Chłopaka

• W piątek 30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta przygotowały życzenia oraz  słodki poczęstunek dla wszystkich chłopców- małych i dużych.

Walentynki-ale się działo !

14 lutego obchodzimy Dzień Zakochanych. W naszej szkole stał się  on okazją do wspólnej zabawy i okazania sobie sympatii. Od rana kursowała poczta walentykowa-roznoszono serduszka ,liściki oraz słodkości. Miłe chwile można było uwiecznić w specjalnie przygotowanej fotobudce. W wyjątkowy nastrój wprawiała również romantyczna muzyka, która nawet poderwała uczniów do tańca! Taki dzień będziemy długo pamiętać.Zapraszamy do galerii zdjęć

• Poszukiwanie

• Wielkanocne poszukiwanie jajek

Samorząd Uczniowski przygotował  przedświąteczną zabawę . Na terenie szkoły ukryto 10 złotych jajek. We wtorek 04.04.2023 r. od rana rozpoczęły się poszukiwania. Dokładnie sprawdzono każdy kąt! Nasi uczniowie to świetni detektywi- jajka znaleziono błyskawiczne. Żeby otrzymać słodki upominek, należało jeszcze rozwiązać zagadkę zamieszczoną na jajku. Wszyscy znalazcy  znakomicie poradzili sobie z tym zadaniem i zostali nagrodzeni.

• #Sprzątamy dla Polski 2023 –edycja V

W piątek, 21 kwietnia 2023 roku odbyła  się V edycja ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Nasi uczniowie w tym roku po raz pierwszy wzięli w niej udział . Uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami oraz grupa wolontariuszy z klas 4-8 z opiekunem SU ruszyli  w teren aby posprzątać śmieci. Cieszymy się, że nasza młodzież dba o środowisko i aktywnie zaangażowała się w tą inicjatywę.

Prawie pół miliona osób - tylu uczestników wzięło udział w czterech dotychczasowych edycjach zainicjowanego przez Stowarzyszenie “Dla Polski” przedsięwzięcia. Akcja polega na grupowym, zorganizowanym oczyszczaniu terenów zielonych z niepożądanych śmieci oraz odpadów i już wkrótce doczeka się swojej kontynuacji.

Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.