Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum w Żyrakowie
 
Strona główna
   
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  21.01.2019

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  27 Finał WOŚP  za nami!

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy.

  Szkoła podstawowa z oddziałem gimnazjum zebrała: 440,91

  Przedszkole :174, 53

   

  Bardzo dziękuje Klaudii, Oli, Dawidowi, Krystianowi oraz Alicji za pomoc przy liczeniu pieniędzy.

  Podziękowania również dla wolontariuszy : Alicji, Karoliny, Mateusza i Radka za wsparcie i pomoc na finale.

  Opiekun SU

 • Zimowe malowanie w świetlicy szkolnej

  Zimowe malowanie w świetlicy szkolnej
  21.01.2019

  Zimowe malowanie w świetlicy szkolnej

  Nowy rok nadszedł, a wraz z nim upragniona przez dzieci zima i oczywiście śnieg…

  W związku z tym wydarzeniem wychowankowie świetlicy wraz z wychowawczynią postanowili upamiętnić i na dłużej zatrzymać „śnieżną panią”,  także w murach świetlicy poprzez zimowe malowanie farbami. Jakże było wesoło.

 • Góra Grosza policzona!

  Góra Grosza policzona!
  15.01.2019

  Góra Grosza policzona!

  Kolejny już rok nasza szkoła przyłączyła się do akcji Góra Grosza, która zajmuje się zbieraniem monet . Zebrane w ten sposób pieniądze przekazywane są dla dzieci, znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej. Jak zawsze młodzież nie zawiodła i uzbieraliśmy prawdziwą górę: 302, 58 groszy czyli 14,5 kg! Prawdziwymi rekordzistami zostali uczniowie klasy 2 szkoły podstawowej, ich skarbonka mieściła aż 149,44 grosze. Serdecznie dziękujemy grupie uczniów z klasy 3 gimnazjum, którzy poświecili swój cenny czas i wytrwale liczyli grosz do grosza.

  Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.

  Opiekun SU.

   


   

   

 • Góra Grosza

  Góra Grosza

  Góra Grosza

  Uczniowie klasy II z wielkim entuzjazmem włączyli się w organizowaną corocznie w szkole akcję ,,Góra Grosza”. Na początku listopada w klasie ustawiliśmy skarbonkę. Przez dwa miesiące uczniowie przynosili zebrane grosiki i uzupełniali nimi klasową skarbonkę. Do skarbonki Samorządu Uczniowskiego wsypaliśmy 149 złotych.

 • Życzenia Bożonarodzeniowe

  Życzenia Bożonarodzeniowe
  19.12.2018

  „Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodziny Jezusa,

   czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, 

  że każdy człowiek jest kimś jedynym   i niepowtarzalnym”.

  Jan Paweł II     

   

               

  Świąt wypełnionych radością i miłością, 

  niosących spokój i odpoczynek,

  Nowego Roku 2019 spełniającego wszelkie marzenia,

  pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia

  życzy 

  Dyrekcja ZS w Żyrakowie

  Życzenia Bożonarodzeniowe - Obrazek 1

 • Jasełka

  Jasełka

  Boże Narodzenie

  to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi  i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wystawili tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe. Zgromadzona publiczność (nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, zaproszeni goście, przedszkolaki,  uczniowie) po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc oraz obejrzeć piękny układ taneczny w wykonaniu dziewczynek z klasy I.  W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus puka do drzwi i szuka schronienia w niejednym sercu człowieka.

              Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój,  a uczniowie swym pięknym występem uświadomili  nam, że Betlejem w nas… to znaczy, że powinniśmy obdarowywać się miłością i dobrocią, aby otworzyć drzwi do naszego serca Jezusowi. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim  i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, aktorzy i tancerki otrzymali gromkie brawa. Jasełka były niezwykłym przeżyciem zarówno dla występujących, jak i oglądających je.

              Po ich zakończeniu głos zabrał  wicedyrektor szkoły pan Robert Paleczny, który podziękował uczniom za występ oraz przekazał  wszystkim życzenia świąteczne od pani dyrektor Elżbiety Ulak. Do życzeń dołączył również swoje.

              Uczniów do występu przygotowały panie Lucyna Czernicka, Marta Łączak i Małgorzata Drozdowska, które zadbały również o odpowiednią oprawę sceniczną i wygląd sali.

  Panie dziękują za pomoc rodzicom, panu Robertowi Palecznemu, uczniom Kacprowi Chwiejowi i Kacprowi Glince.

  Wszystkim życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych ... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

 • Betlejem jest wśród nas…

  Betlejem jest wśród nas…

              Dnia 18 grudnia w Szkole Podstawowej w Żyrakowie odbyła się Wigilia środowiskowa dla podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Spotkanie rozpoczęło się od przemowy wicedyrektora szkoły pana Roberta Palecznego, który przywitał  zgromadzonych gości, i zaprosił do obejrzenia Jasełek, przygotowanych przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

              W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny z narodzin Pana Jezusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, była szopka bożonarodzeniowa, trzej królowie i anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Zgromadzeni goście po raz kolejny mogli przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Dziewczynki z klasy I przedstawiły piękny układ taneczny.

              Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko, i że należy się dzielić przede wszystkim miłością. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i zaproszonych gości.

              Nad całością czuwały panie Lucyna Czernicka, Marta Łączak i Małgorzata Drozdowska, które zadbały o scenografię i przygotowanie dzieci do występu.

              Wychowawczynie dziękują rodzicom, panu Robertowi Palecznemu za wszelką pomoc oraz Kacprowi Chwiejowi  i  Kacprowi Glince za obsługę sprzętu.

 • Szkolne Koło CARITAS

   Szkolne Koło CARITAS

  Jak co roku członkowie Szkolnego Koła Caritas przygotowali dla osób chorych i samotnych z Żyrakowa i Woli Żyrakowskiej świąteczne upominki. Tradycją stało się  obdarowywanie pierniczkami. W tym roku młodzieży w przygotowaniu wypieków  pomogły panie ze Stowarzyszenia "Razem w przyszłość" z Woli Żyrakowskiej. Odwiedziny u chorych członkowie Caritasu zaplanowali na najbliższą sobotę.

 • Gabrysia i Bartosz nagrodzeni w konkursie wojewódzkim

  Gabrysia i Bartosz nagrodzeni w konkursie wojewódzkim

  Gabrysia i Bartosz nagrodzeni w konkursie wojewódzkim

   

  Nasi uczniowie brali udział w XIII edycji konkursu wojewódzkiego Nam Henryk Sienkiewicz patronuje pod patronatem Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Gabrysia Osuch napisała list do autora lektury W pustyni i w puszczy, natomiast Bartosz Wilk przygotował prezentację o życiu i twórczości pisarza. Prace uczniów zostały docenione – Gabriela otrzymała tytuł laureata, natomiast Bartosz został wyróżniony. Praca literacka Gabrysi powstawała pod okiem polonistki Doroty Wilk, opiekunem Bartosza była pani Barbara Różańska.

   


   

 • Osiągnięcia recytatorskie naszych uczennic

  Osiągnięcia recytatorskie naszych uczennic

   

           W V Międzyszkolnym Konkursie  Recytatorskim Poezji Patriotycznej Adama Mickiewicza, który odbył się  w Szkole Podstawowej w Mokrem, Kinga Rachwał zajęła II miejsce, natomiast wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kawa. Ich koleżanka – Julia Knych, dwukrotnie została wyróżniona w powiatowych zmaganiach w Dębicy: w Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej i w Konkursie Polskiej Literatury Patriotycznej. Do udziału w zmaganiach recytatorskich dziewczęta przygotowała  pani Dorota Wilk.

 • JESTEŚMY WICEMISTRZAMI REJONU !

  JESTEŚMY WICEMISTRZAMI REJONU !
  18.12.2018

  JESTEŚMY WICEMISTRZAMI REJONU !

  17.12.2018 r. w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu zostały rozegrane rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. Do zawodów przystąpili mistrzowie powiatów : dębickiego, kolbuszowskiego, mieleckiego i ropczycko – sędziszowskiego. Zawody przebiegały wg systemu ,, każdy z każdym ”. Nasza reprezentacja po bardzo dobrej grze zajęła drugie miejsce i uzyskała awans do półfinału wojewódzkiego. Pokonaliśmy Sędziszów Małopolski 22 : 11 i Cmolas 20 : 7. W meczu o pierwsze miejsce ulegliśmy mielczanom 22 : 12. Nasza ekipa wystąpiła w składzie : Kacper Chwiej, Adrian Cielak, Mateusz Krupa, Filip Kubat, Radosław Lubera, Paweł Stachnik, Mikołaj Rokita, Mikołaj Ćwik, Paweł Kaczor, Arkadiusz Erazmus, Maksymilian Kalita. Serdeczne gratulacje za skuteczną walkę !

 • ODWIEDZINY W SCHRONISKU

  ODWIEDZINY W SCHRONISKU

  8 grudnia 2018r. członkowie Klubu Szarika wraz z opiekunami: panią B. Chorąży i panem K. Tuszyńskim udali się do schroniska w Bobrowej, aby przekazać zebraną karmę, koce, miski. To nie był jedyny powód wizyty, która zawsze jest przyjemna i kończy się spacerem oraz zabawą z pieskami!

  W schronisku obecnie przebywają dorosłe psy i szczeniaki, które czekają na nowego właściciela! 

  Zbiórka darów dla psów ze schroniska doszła do skutku dzięki pomocy wychowawców klas, wrażliwości dzieci i ich rodziców, dlatego wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!!