Zespół Szkół Publicznych w Żyrakowie

Strona główna

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Tuż przed świętami członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami zorganizowali kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Kupić można było przepiękne choinki wykonane z papierowej wikliny, stroiki świąteczne, anioły, zawieszki na choinkę, wianuszki. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kupujących uczniów, rodziców oraz nauczycieli i zakończył się sukcesem! Dochód ze sprzedaży ozdób przeznaczony jest na działalność SU oraz materiały do świetlicy szkolnej. Serdecznie dziękujemy osobom które dokonały zakupu!

• WOŚP

Znalezione obrazy dla zapytania wośp    Znalezione obrazy dla zapytania wośp

Wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła wzięła udział akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórką pieniędzy w naszej placówce zajął się Samorząd Uczniowski. W tym roku zbierane pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Podczas akcji uczniowie zebrali na terenie szkoły kwotę w wysokości 198,93 zł, zaś z Przedszkola 407,80 zł.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

• II miejsce w wojewódzkim konkursie

Dnia 12 stycznia 2018 roku w Wysokiej Głogowskiej nasza gimnazjalistka – Izabella Zarzycka, uczennica klasy II, odebrała nagrodę za zdobycie II miejsca w Wojewódzkim Konkursie Literacko – Plastycznym pt. „List do świętego Mikołaja”. „Jesteś tam, gdzie dzieci Cię potrzebują”. Mój pomysł na prezent dla dzieci dotkniętych klęskami świata współczesnego. Serdecznie gratulujemy!!!

• Koncert

•

Orszak, w którym licznie uczestniczyli mieszkańcy Żyrakowa i Woli Żyrakowskiej prowadzony przez Betlejemską Gwiazdę wczesnym popołudniem dotarł do naszej szkoły, gdzie powitała go Święta Rodzina. Uczciliśmy tę wspaniałą uroczystość przedstawiając Jasełka, przygotowane przez przedszkolaki. Wspólnie spędzony czas umiliły kolędy śpiewane z ochotą przez wszystkich uczestników orszaku.

• Tradycyjnie, jak co roku przeżywaliśmy Jasełka. Tym raze w przedstawieniu jasełkowym brały udział dzieci grupy III naszego przedszkola. Pod czujnym okiem pań: Renaty Flankowskiej i Agaty Matłok wystąpiły aż czterokrotnie. Po raz pierwszy w naszej szkole na scenie sali teatralnej dla podopiecznych GOPS-u w Żyrakowie w dniu 19 grudnia 2017r. W kolejnym dniu dzieci wystąpiły dla swoich najbliższych czyli Kochanych Rodziców, a następnie dla całej społeczności szkolnej - 21 grudnia. Mali aktorzy wzięli też udział  w gminnych obchodach święta Trzech Króli, gdzie na zakończenie orszaku przedstawili swoje jasełka. Przedstawienie było wyjątkowe. Nasi milusińscy ubrani w piękne stroje, z wielkim zaangażowaniem wcielili się w role granych przez siebie postaci. Wśród cudownej dekoracji i odpowiednich rekwizytów dzieci czuły się na scenie doskonale, prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. W przygotowaniach do występów brali udział również rodzice, którzy nie tylko zorganizowali dla swoich dzieci piękne stroje, ale też zaangażowali się w wykonanie elementów dekoracji. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy, pastorałki i taniec, dzięki którym stworzyły wspaniałą atmosferę i podbiły serca całej widowni. Podziękowania należą się  również pani Jolancie Artwik, która pomogła w przygotowaniu scenografii. Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły wszystkim, dlaczego, co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta.

• "Pieczemy pierniczki"